Access chybové hlásenie 3343

access

Access hlási, že databázy sú v „nekonzistentnom stave“

Ak pracujete vo firemnej počítačovej (LAN) sieti, mohli ste sa stretnúť s chybovým hlásením v Access: databázy sú v „nekonzistentnom stave“. Stane sa to, keď máte databázu uloženú v zdieľanom adresári na sieti a používajú ju viacerí užívatelia súčasne.

Access chybové hlásenie 3343

Zatiaľ je k dispozícii iba alternatívne riešenie - vypnutie "lízingu" na súborový server, v ktorom je databáza uložená, a na klientsky počítač, v ktorom je spustený Microsoft Access. Keďže spravujeme Access databázy (softvér na mieru) vo viacerých firmách, máme tento postup otestovaný:
#SoftverNaMieru

Kliknite na tlačidlo Štart vo Windowse a do vyhľadávacieho poľa napíšte výraz "Príkazový riadok". Pravým tlačidlom myši kliknite na položku "Príkazový riadok" a vyberte položku "Spustiť ako správca". 
Skopírujte nasledujúce príkazy a prilepte ich do okna príkazového riadka:
REG ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters /v DisableLeasing /t REG_DWORD /d 1 /f
NET STOP SERVER
NET START SERVER

Klávesou "Enter" potvrďte (spustite) príkazy. Po zbehnutí príkazov ukončite "Príkazový riadok" napísaním "Exit" a odoslaním klávesou "Enter".